Otomatik Kapı Sistemleri
Otomatik Kapı Sistemleri Nedir?

Kapı tasarımında sınırsız olanaklar sunmaktadır. Her gün milyonlarca insan onların sağlamış olduğu konforu yaşamaktadır. Yüksek performansın, güvenlik ve emniyetin, konforun ve tasarımın birinci sırada yer aldığı, en yenilikçi işletim mekanizmaları. Otomatik 90 derece açılır kapılar, kolay kurulabilir ve sonradan da monte edilebilir olmaları ile karakterize edilmektedirler.

Otomatik döner kapılar büyük ve prestijli ticari binaların girişlerinde bulmaktadırlar. Güzel görünüm ve işlevselliği bir araya getiren otomatik kapı sistemleridir. Otomatik kapı sistemleri uzaktan kumanda ile kontrol edilmektedir. Otomatik Kapı Sistemlerinde Avrupa standardında en son teknoloji ürünler kullanılmakta ve bu çalışma sistemi sayesinde döner kapıların arıza verme olasılığı en aza indirgenmiştir. Otomatik döner kapılar düzenli bakımları yapıldığı sürece uzun yıllar sorunsuz çalışabilirler.

Otomatik Garaj Kapı Sistemleri

Tavana açılır garaj kapısıdır. Bu sistem araçlarımızı güvenle koyduğumuz kapalı otoparklardan bile daha fazla güvenlik sağlayan giriş çıkış kontrolü denetleyen dayanaklı bir sistemdir. Diğer tüm sistemeler de de olduğu gibi kart, kumanda, buton ile giriş çıkış gibi birçok araca uyumludur. İsteğinize göre sisteme emniyet fotoseli, anten ve flaşör lamba ilave edilebilir. Kapı çalışırken kapının altına herhangi bir cisim girdiği zaman kapı otomatik olarak durur ve çalıştığı istikametin tam tersi yönüne çalışmaya başlar ve otomatik kapanma özelliğini güvenli hale getirir.

Yana Kayar Bahçe Kapı Sistemleri

Yana kayar kapılarda genellikle ray üzerinde kayan tek bir kanat mevcuttur. Bu tip girişlerde, açma kapama sürecinde kapının kayabilmesi için uzun ve dar bir boşluğa ihtiyaç vardır. Bu kapılar; geniş girişler, yokuşlara yerleştirilmiş girişler, ya da dairesel kapıların açılması için yeterli alan bulunmayan durumlarda en ideal korumadırlar. İdeal sistem seçilmek istendiğinde ağırlık ve kapı uzunluğu dikkate alınmalıdır.

Bu sistemler, kapama sürecinde maksimum güvenliği sağlamak için yumuşak başlama ve bitiş fonksiyonu ile donatılmıştır, engel tespit fonksiyonu, kapı hareketinin bloke olması durumunda insan ve nesnelere gelebilecek zararı önlemek için, hareketi durdurur ve tersine çevirir.

Otomatik Kayar Kapı Sistemleri

Otomatik kapılar perakende iş yerlerinde, fast food ve paket servisi olan restoranlarda, bilet gişelerinde, hediyelik eşya dükkânlarında, büfelerde ve daha birçok yerde kolay erişim içindirler.

Otomatik kapılar yaya trafiğinin en yoğun olduğu saatlerde bile akıcı girişi çıkış imkanı sağlar. Otomatik kapılar perakende iş yerleri, marketler, restoranlar, otel, alışveriş merkezleri, hastaneler, özel şirketler veya kamu yönetim binalarında yaya trafiğinin akıcı bir şekilde giriş- çıkış yapmasını sağlar.

Otomatik kapılar tüm mimari tasarımlarda ofislerde, alışveriş mağazalarında, fırınlar ve kasaplarda, birahane, bar, kafe, fitness salonları ve diğer yapıların erişim noktalarına uygundur.

Dairesel Bahçe Kapı Sistemleri

Dairesel kapılar, sıradan kapılar gibi bir destek noktası üzerinde dönüş yaparak çalışırlar. Giriş kapıları genellikle içe doğru açılır ve bu sebeple iç cephede kapının dönüş yapabileceği uygun bir alan bulunması gerekir. İdeal otomasyon sistemi seçilerken boyut, kapı kanadının yaklaşık ağırlığı, dikme ve kanadın sağlamlığı, kullanılan materyal gibi ölçütler dikkate alınır.

Bu otomasyon sistemleri genellikle 220 V AC ve 24 V DC gibi voltajlarda çalışabilmektedir ki bu durum ürünlerin işleyişini daha da güvenli hale getirmektedir. Özellikle ticari ve endüstriyel uygulamalarda ihtiyaç duyulan hassas kullanım koşullarında 24 V DC güç kaynağı tavsiye edilmektedir.

Hermatik Kayar Kapı Sistemleri

Hava geçirmez kapılar ve kontrollü geçişin yüksek öncelikte olduğu yerlerde optimum hijyen ve ses geçirmezlik özelliklerinin teminat altına alınmasına olanak sağlayan evrensel SLX-D mekanizma. Hastane kapıları, ameliyathane, ilaç ve yiyecek sanayilerinde, konferans, ofis ya da müzik odaları için ideal bir seçimdir.

Garaj ve Endüstriyel Kapı Sistemleri
Endüstriyel Seksiyonel Kapı Sistemleri

Yüksek izolasyonun istendiği sanayi yapıları ve depolama alanları için rasyonel bir çözümdür. Paneller, kapının kapanması sırasında birbirine geçerken, parmak sıkışmasını engelleyecek şekilde dizayn edilmiştir. Panellerin arası yüksek yoğunluğa sahip ve CFC içermeyen poliüretan köpük ile doldurulmuştur. 45 mm genişliğinde iki adet galvanize çelik bar hem paneli güçlendirmek hem de menteşe bağlantı noktalarını sağlamlaştırmak için panelin iç kısmına üstte ve altta sabitlenmiştir.

Standart dış yüzey rengi beyaz C21’dir (RAL 9002 benzeri) ve kapının üzerinde kullanılan tüm menteşeler kapı ile aynı renkte elektrostatik boyalıdır. Menteşelerin panele bağlantısını sağlayan vidalar orijinal vida kapakları ile kapatılmıştır. Ayrıca kapı panellerinin yanlarında bulunan yan kapaklar da yine kapı paneli ile aynı renkte boyalı ve derz çizgili olarak panellere bağlanmıştır.

Her panel birbirine, 2 adet sağda ve 2 adet solda olmak üzere toplam 4 adet ikili tekerlek sistemi ile bağlanmıştır ve yan raylarda hareket etmektedir. Genişliği 5500 mm’yi geçen veya personel kapısı bulunan Dock kapılarda güçlendirme profilleri (omega) standart olarak kullanılmaktadır.

Seksiyonel Garaj Kapı Sistemleri

Paneller, kapının kapanması sırasında birbirine geçerken, parmak sıkışmasını engelleyecek şekilde dizayn edilmiştir.

Panellerin arası yüksek yoğunluğa sahip ve CFC içermeyen poliüretan köpük ile doldurulmuştur. 45 mm genişliğinde iki adet galvanize çelik bar hem paneli güçlendirmek hem de menteşe bağlantı noktalarını sağlamlaştırmak için panelin iç kısmına üstte ve altta sabitlenmiştir.

Standart dış yüzey rengi beyazdır. (RAL 9002 benzeri) ve kapının üzerinde kullanılan tüm menteşeler kapı ile aynı renkte elektrostatik boyalıdır. Menteşelerin panele bağlantısını sağlayan vidalar orijinal vida kapakları ile kapatılmıştır. Ayrıca kapı panellerinin yanlarında bulunan yan kapaklar da yine kapı paneli ile aynı renkte boyalı ve derz çizgili olarak panellere bağlanmıştır. Her panel birbirine 2 adet sağda ve 2 adet solda olmak üzere toplam 4 adet ikili tekerlek sistemi ile bağlanmıştır ve yan raylarda hareket etmektedir.